Respirátor FFP2 sólo balený

Kód: D10-01022
€1,50 –34 %
respirator ffp2 solo baleny
€1,50 –34 % €0,99 / ks €0,99 bez DPH
Skladom

Bezpečnosť a maximálnu hygienu vám zaručuje samostatne balený respirátor triedy FFP2

Detailné informácie

Podrobný popis

Bezpečnosť a maximálnu hygienu vám zaručuje samostatne balený respirátor triedy FFP2 NR s CE.

Tento respirátor má certifikáciu CE.

Množstvo v 1 balení: 30ks

Predaj aj po ks

404-12977

Respirátor je odporúčaný okrem iného aj na ochranu pred vdychovaním nebezpečných kvapôčiek alebo prachových častíc rozptýlených v ovzduší. Za najjednoduchší model respirátora môžeme považovať hygienické rúško, ktoré chráni napríklad pred nákazou prenášanou kvapôčkovou infekciou. Respirátory vyššej ochrany sú známe pod názvom FFP2 a FFP3, ktoré vyhovujú európskej norme EN 149 alebo KN95, ktoré vyhovujú čínskej norme GB2626. 

Na respirátory FFP2 a FFP3 je nulová DPH. Tieto respirátory sú určené aj pre ochranu pred koronavírusom COVID-19

Na základe tohto rozhodnutia vlády je možné momentálne nakúpiť respirátory ponížené o DPH pre účinnejšiu ochranu zdravia. Od 12. februára do 30. júna 2021 je na Slovensku zavedená sadzba 0% DPH na respirátory FFP2 a FFP3. 

Čím sa líšia respirátory FFP2, KN95 a N95?

Respirátor s označením FFP2 vyhovuje európskej norme EN 149, podľa ktorej sa testuje prienik filtračného materiálu respirátora dvoma aerosólmi - chloridom sodným a parafínovým olejom. Chlorid sodný NaCl predstavuje pevné častice zachytávané respirátorom, pričom pre potrebu zachytávať koronavírus je dôležitejší test prieniku parafínového oleja, ktorý imituje zachytávanie aerosólu s obsahom vírusu spôsobujúceho chorobu COVID-19. Ak filter zachytí parafínový olej, predpokladá sa, že zachytí aj vírus.

Respirátor s označením KN95 vyhovuje čínskej norme GB2626, respirátor N95 je testovaný a certifikovaný americkým Národným ústavom bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci NIOSH (National Institute for Occupational Safety and Health). Oba tieto respirátory sú testované iba na prienik chloridom sodným a navyše za iných podmienok, preto nemôžu byť považované za rovnocennú alternatívu k respirátorom FFP2, pokým nie sú otestované aj európskou normou EN 149. 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: